Pistolety do kleju na akulumator
Opcje przeglądania
- Strona:
- 1
- Strona:
- 1
- widok:
- widok pełny
- widok galeria
- widok prosty
Należy jednak pamiętać o tym, że zły wybór narzędzia spowoduje, że po krótkim czasie takiej urządzenie pójdzie w odstawkę. Na co zatem należy zwrócić uwagę, żeby w pełni wykorzystać możliwości takiego pistoletu do kleju? Otóż większość pistoletów do kleju na gorąco są urządzeniami zasilanymi z sieci. Zastosowane jest tu wystarczające rozwiązanie, jednak jeśli pojawi się konieczność przyklejenia czegoś w miejscu trudno dostępnym lub poza domem, to często jedynym wyjściem mogą być pistolety do kleju zasilane akumulatorowo. Są one wyposażone w wbudowany akumulator oraz podstawkę podłączoną do sieci. W takim przypadku po ustawieniu na niej takiego urządzenia, bateria się ładuje w sposób samoczynny. Taki bezprzewodowy pistolet na sztyfty to najwygodniejszy, ale i droższy model.
Pistolety do klejenia na gorąco bywają użytkowane przy wielu zastosowaniach, w tym w m.in. do napraw ceramiki dekoracyjnej, klejenia popękanych elementów plastikowych, fugowania, prac montażowych albo do uszczelniania otworów, etc.
Możliwość wykorzystania pistoletu do kleju w konkretnym przypadku jest zależne od dwóch spraw: od końcówki roboczej oraz od wkładów. Niektóre modele takich narzędzi mają bardziej precyzyjne końcówki, które pozwalają na wykonywanie również drobnych napraw, zaś inny mają jedynie podstawową dyszę. Taka końcówka niestety nie zapewnia dużej precyzji nakładania gorącego kleju. Warto również wiedzieć, że same sztyfty są różnej jakości. Niektóre zawierają klej słabszy, inne silniejszy, dlatego też błędem byłby zakup najtańszych wkładów.
Sztyft klejowy zazwyczaj jest przezroczystey lub brokatowy. Powstają one na bazie octanu etylu winylowego lub poliamidu. Część wkładów bywa niskotopliwa. Stosuje się je do łączenia powierzchni, które są wrażliwe na wysoką temperaturę. Warto również wspomnieć o tym, że zazwyczaj średnicę wkładów to 7,11 oraz 12 mm.
Warto ponadto wiedzieć o tym, że pistoletu do klejenia na gorąco mogą posiadać różną moc – zazwyczaj do 500 W. Ten najmocniejszy model czas oczekiwania na rozgrzanie grzałki do temperatury roboczej zazwyczaj wynosi mniej niż 2 min, zaś w najsłabszych pistoletach trwa to nawet 4 x dłużej. Teoretycznie zatem im większa moc, tym krótszy czas wykonywania czynności,
Kolejna ważna sprawa tak kleju. Wysoka moc twój wanna szybsze wypływanie kleju także po odstawieniu narzędzia na podpórkę. Z czym kłopotem możemy sobie poradzić poprzez zakup droższego modelu z blokadą wypływu, jednak to dodatek, pojawia się dopiero w klasie profesjonalnej.
Następna sprawa to oparcie oraz funkcje kontroli elektronicznej. W tym miejscu proponujemy Państwu takie artykuły jak: pistolet do klejenia 18 V R18GLU-0 RYOBI.